Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Učebnice, encyklopedie

Autor: Hledaný text:
Daně v Evropské unii
Jan Široký
Nakladatel Linde 2007

Druhé, aktualizované a o nově přistoupivší státy doplněné vydání publikace Daně v Evropské unii docenta Jana Širokého mapuje daňový vývoj v zemích sedmadvacítky. Dále shromažďuje základní legislativní předpisy týkající se harmonizačních snah a daňové spolupráce mezi jednotlivými členskými státy EU.

Teorie evropské integrace
Petr Kratochvíl
Nakladatel Portál 2008

Publikace nazvaná Teorie evropské integrace Petra Kratochvíla je správným krokem k popularizaci teoretického myšlení v oblasti českých evropských studií, zároveň je živým přínosem pro domácí uvažování o EU v té nejobecnější rovině.

TEORETICKÉ A METODOLOGICKÉ PROBLÉMY EVROPSKÉ INTEGRACE
Vlastimil Fiala a kol.
Nakladatel Periplum 2008

Kniha je součástí rozsáhlého výzkumného projektu, jehož hlavním cílem je zkoumat národní zájmy České republiky a mechanismy a formy rozhodování, prostřednictvím kterých by ČR mohla být schopna tyto národní zájmy prosazovat na různých úrovních rozhodování Evropské unie.
UČEBNICE EVROPSKÉ INTEGRACE
Petr König, Lubor Lacina, Jan Přenosil
Nakladatel BARRISTER & PRINCIPAL 2007

Učebnice evropské integrace provádí čtenáře celým spektrem témat od počátků a motivů evropské integrace až po její dnešní podobu a nástin možného budoucího vývoje. Od ostatních publikací podobného zaměření se však liší způsobem, jakým je téma evropské integrace čtenářům představováno.
EUROSTRANY
Politické strany na evropské úrovni
Petr Fiala, Miroslav Mareš, Petr Sokol
Nakladatel BARRISTER & PRINCIPAL 2007

Kniha politologů Petra Fialy, Miroslava Mareše a Petra Sokola představuje v českém prostředí doposud nejpodrobnější analýzu významných politických subjektů a širších uskupení, pro které se vžilo označení eurostrany.

Počet nalezených knih  16
|
zobrazeny knihy  11 do 15