Přejít na obsah

Vyhledávání

24/05/2015 04:59:19


Hlavní menu

Evropský obchodní rejstřík

Evropský obchodní rejstřík (European Business Register - EBR) poskytuje snadný přístup ke spolehlivým údajům o obchodních společnostech z celé Evropy. S pomocí EBR se můžete dostat k aktuálním informacím o evropských firmách přímo z národních obchodních rejstříků.

Prostřednictvím EBR můžete získat přístup do národních rejstříků zemí, které jsou členy EBR (Belgie; Irsko; Řecko; Dánsko; Itálie; SRN; Estonsko; Lotyšsko; Španělsko; Finsko; Norsko; Švédsko; Francie; Rakousko).

Do budoucna lze očekávat, že seznam členských států se bude nadále rozrůstat a to zejména o nové členské státy Evropské unie. Celá služba je poskytována online. Více informací - včetně těch o zpoplatnění této služby - najdete na oficiálních stránkách Evropského obchodního rejstříku.

Poradenství pro podnikatele

Hospodářská komora České republiky ZDARMA poskytuje na 100 kontaktních místech poradenství pro podnikání. Podnikatel se může na kontaktní místo obrátit osobně, telefonicky, pomocí elektronické pošty nebo prostřednictvím formuláře.

Hospodářská komora rovněž zřídila ve všech krajských městech kontaktní místa pro podnikatele. Kvalifikovaní konzultanti vám poskytnou potřebné informace a zprostředkují formality související s podnikáním. Tyto služby nabízí i v elektronické podobě - využijte poradnu či formulářový portál.

Služby Enterprise Europe Network

Při problémech s jednotným trhem EU se můžete obrátit také na síť Enterprise Europe Network. Napište svůj problém na adresu info.een@tc.cz. Pracovníci sítě dají pomocí nástroje SME Feedback vědět Evropské komisi.

Více informací o síti a její činnosti lze nalézt na stránkách http://www.enterprise-europe-network.cz/