Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Praha rozdělila 461,7 milionu korun z EU mezi 26 projektů

Euroskop, čtk, 03.11.2017

Pražští zastupitelé ve čtvrtek rozdělili mezi 26 projektů 461,7 milionu korun z evropských fondů. Jsou zaměřené na sociální začleňování, technologický výzkum či energetické úspory. Nynější program dotací byl vyhlášen v červnu 2015. Zatím v dotačním programu Praha - pól růstu uspělo zhruba 310 projektů. Podle srpnových informací ministerstva pro místní rozvoj, které je za evropské dotace zodpovědné, tento operační program čerpá peníze nejhůře.

Částku 248,9 milionu korun si rozdělí projekty, jejichž cílem je posílení výzkumu a technologického rozvoje. Například 27,1 milionu korun získala městská část Praha 3, která je chce investovat do interaktivního sledování obsazenosti parkovacích míst, znalostní systém pořídí za 41,8 milionů korun Nemocnice Na Františku. Hlavní město získalo podporu například na projekt edukačního centra či na zlepšení kvality prostředí středních škol.

Zastupitelé schválili podporu také 17 projektů se zaměřením na sociální začleňování. Tyto projekty si rozdělí zhruba 130 milionů korun. Městská část Praha 4 investuje 35 milionů korun do azylového domu pro rodiny s dětmi. Částka 14,4 milionu korun bude využita na rekonstrukci hospodářské budovy ve farním areálu v Hostivaři, který bude sloužit jako komunitní centrum. Mezi schválenými projekty jsou další komunitní centra, sociální bydlení a sociální podniky.

Ve výzvě zacílené na udržitelnou mobilitu a energetické úspory uspěl jeden projekt, který připravil magistrát. Praha získá 83 milionů korun na energeticky úsporné veřejné osvětlení.

Autor: Euroskop