Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Babiš jednal s Bieńkowskou o rozpočtu EU a vnitřním trhu

Úřad vlády, 8. 6. 2018, 08.06.2018

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 8. června 2018 setkal s komisařkou Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbietou Bieńkowskou. Ve Strakově akademii spolu jednali o sektorových návrzích příštího evropského rozpočtu, které se týkají evropského kosmického programu a vnitřního trhu, a o evropském obranném průmyslu.

Jedním z témat byla budoucnost kosmického programu EU a agentura GSA, která sídlí v Praze. Premiér Andrej Babiš zdůraznil, že vláda má velký zájem na podpoře agentury a jmenovala vládního zmocněnce pro vztahy s agenturou.

Fungování agentury je důležité i pro zajištění bezpečnosti. Proto by se podle něj měla rozšířit její role přesunem dalších kompetencí z Evropské komise a zajistit další finanční a personální posílení.

Vesmírný program EU je podle předsedy vlády cenný projekt, který má vysokou přidanou hodnotu.

 

Babiš: Vnitřní trh je velkýn přínos evropské integrace

 

Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Bieńkowskou také o strategii průmyslové politiky EU a jednotném trhu. Komisařka seznámila českého premiéra s včera zveřejněným návrhem budoucího rozpočtu, který má směřovat právě k další integraci vnitřního trhu.

Ten podle předsedy vlády představuje nejvýraznější přínos evropské integrace. Zároveň uvedl, že je nutné odstranit veškeré překážky, se kterými se české podniky nadále potýkají. U průmyslové politiky pak vyzdvihl nutnost zajistit stabilní, předvídatelné a jasné regulační prostředí.

Autor: Euroskop