Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Repatriačními lety se do vlasti vrátilo kolem 3000 Čechů

Euroskop, čtk, 14.04.2020

Repatriačními lety ministerstva zahraničí se od počátku pandemie nového typu koronaviru vrátilo podle informací MZV z minulého týdne do Česka zhruba 3000 lidí. Dalších více než 2500 přivezly z evropských zemí zvláštní autobusy. Česko dopravilo z různých destinací také přes 770 obyvatel dalších evropských zemí. Poslední plánovaný repatriační let dopraví v úterý do Prahy 329 Čechů a další Evropany, kteří uvízli v Austrálii a na Novém Zélandu. Podle MZV to bude organizačně nejnáročnější a nejdelší let při repatriacích.

Výběr repatriačních letů:

18. března - Česko vypravilo dva lety pro 250 českých občanů, kteří kvůli koronaviru uvízli na Kanárských ostrovech.

19. března - Do Česka se letecky vrátilo 202 českých občanů z Maroka.

22. března - Vojenský speciál dopravil z Pobaltí 51 Čechů a Slováků.

24. března - Do Česka se letecky vrátilo z egyptské Hurghady 104 českých občanů, letoun přivezl i dalších 85 občanů zemí Evropské unie, kteří se nemohli z letoviska vrátit jinak.

25. března - Speciální let z Vietnamu přivezl do Prahy 204 Čechů a 82 občanů dalších 11 zemí EU. Byl to první repatriační let v době koronavirové pandemie, který byl koordinován na evropské úrovni. Do Česka se také vrátilo letadlem 88 Čechů, kteří kvůli opatřením proti koronaviru uvázli na Filipínách. Přiletělo i 169 Čechů z Hondurasu a Mexika.

29. března - V Praze přistála tři repatriační letadla, zpět do ČR přepravila Čechy z Latinské Ameriky, z Indie a Thajska. Dohromady do České republiky speciály přivezly asi 500 českých občanů a několik cizinců.

30. března - V Praze přistálo repatriační letadlo, které do ČR přepravilo 138 Čechů z Dominikánské republiky a Kanady. Na palubě bylo také 44 občanů dalších států Evropské unie.

31. března - V Praze přistál druhý repatriační let z Thajska. Přiletělo s ním mimo jiné 83 Čechů a 14 cizinců s pobytem v ČR. Na palubě bylo také 71 Rakušanů, 31 Maďarů a jeden Ital.

1. dubna - Repatriační let ze Spojených států dopravil do Prahy 180 Českých občanů.

4. dubna - Do Česka přiletělo 100 českých občanů ze Srí Lanky a z Nepálu.

8. dubna - Do Prahy přiletělo repatriační letadlo z Indonésie. Přivezlo 98 Čechů a 61 občanů jiných zemí Evropské unie, kteří uvízli na ostrově Bali.

13. dubna - MZV oznámilo, že poslední plánovaný repatriační let dopraví zřejmě v úterý do Prahy 329 Čechů a další Evropany, kteří uvízli v Austrálii a na Novém Zélandu. MZV na letu spolupracuje s Jižní Koreou, volná místa tak využijí i korejští občané. Letadlo je dopraví do Soulu, který bude pro evropské cestující přestupním místem.

Autor: Euroskop