Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zájemci o evropské peníze mají novou pomůcku

08.11.2005
Úřad vlády ČR na svém internetovém portálu o Evropské unii www.euroskop.cz spustil novou interaktivní službu veřejnosti - Rozcestník pro evropské peníze.
Od 7.listopadu si mohou všichni zájemci o finanční prostředky z Evropské unie vyhledat během několika vteřin a v češtině informace o jakémkoli dotačním programu či fondu z nabídky EU. Úřad vlády ČR totiž na svém internetovém portálu o Evropské unii www.euroskop.cz  spustil novou interaktivní službu veřejnosti - Rozcestník pro evropské peníze.

Vyhledávač pokrývá všechny oblasti podpory, od strukturálních fondů přes komunitární programy Evropské komise až po unijní zahraniční pomoc. Ke každému z programů je uvedena jeho specifikace, určeny cílové skupiny, na které by měl být projekt zaměřen, dále výčet možných žadatelů, rozsah podpory i termíny pro podání projektů. "Podnikatelé, živnostníci, zástupci nevládního sektoru, ale i vědci, kraje či obce tak mohou rychle a jednoduše nalézt praktické informace, které pro svůj projekt a jeho financování potřebují", konstatoval Ivo Hlaváč z Úřadu vlády ČR.

Rozcestník je členěn do 12 částí a zahrnuje kompletní dotační programy z oblasti zemědělství, průmyslu a podnikání, životního prostředí a energetiky, infrastruktury a dopravy, územního rozvoje, informačních a komunikačních technologií, vědy a výzkumu, lidských zdrojů a vzdělávání, bydlení, volného času a cestovního ruchu, tvorby partnerství-networking a zahraniční pomoci EU.

Vytvoření Rozcestníku pro evropské peníze bylo jednou z priorit vládní Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR v roce 2005.

Zdroj: Odbor pro informování o evropských záležitostech, Úřad vlády ČR