Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Letní fotosoutěž "Zelená dohoda pro Evropu" je prodloužena

Euroskop, EC KV, 18.10.2021

Eurocentrum Karlovy Vary prodloužilo období pro zasílání soutěžních fotografií do středy 20. října. Stále soutěžíte o tyto ceny: soutěžící na 1. - 3. místě si mohou vybrat jednu z 5 zajímavých knih a na výherce ze 4. a 5. místa čekají deskové hry viz fotografie.

Léto je v plném proudu a my jsme pro Vás připravili fotografickou soutěž, abyste jen tak nezaháleli. Jako téma jsme zvolili tzv. Zelenou dohodu pro Evropu. Podrobnosti k tomuto tématu najdete třeba zde https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal_cs.

Toto dlouho diskutované evropské téma ekologie a životního prostředí vnímáme možná každý jinak. Projevy změny klimatu a zhoršování životního prostředí ale můžeme vidět na různých místech a při různých příležitostech všichni. Lidé, firmy i státy již začínají uvažovat o různých řešeních tohoto globálního problému, který se týká ovzduší, vody, přírodních zdrojů a odpadů. Hledají se nové cesty, nové zdroje energií i nové výrobní postupy. Jistě i Vy máte k tomuto tématu co říci prostřednictvím vlastních fotografií.

Pošlete nám svoji fotografii ze svého okolí, domova nebo z jiné evropské země včetně jejího příběhu. Zajímá nás, kde a kdy fotografie vznikla, při jaké příležitosti, či co zachycuje.

Do soutěže přijmeme fotografie, které byly pořízeny v členských zemích Evropské unie včetně České republiky. Soutěžící mohou také zasílat již v minulosti pořízené fotografie, které zachycují buď projevy změny klimatu a zhoršování životního prostředí v Evropě nebo naopak známky a projevy začínající přeměny evropského hospodářství a společnosti EU.

 

Termín konání soutěže:                                                 3. 8. 2021 – 20. 10. 2021

Vyhodnocení a vyhlášení vítězů nejpozději do                7. 11. 2021

Ceny:                                                                             Soutěžící na 1. - 3. místě si mohou vybrat jednu z 5 zajímavých knih a na výherce ze 4. a 5. místa čekají deskové hry.

Své fotografie zasílejte na fotosoutez@euroskop.cz.

Prosíme, v předmětu emailu uveďte – Zelená dohoda. U soutěžní fotografie musí být uveden název fotografie a místo pořízení včetně doplňujících informací k fotografii. Do e-mailu dále uveďte své jméno, adresu a telefon, abychom Vás mohli v případě výhry kontaktovat.

Každý soutěžící smí zaslat do soutěže pouze jednu fotografii.

Nejlepší snímky vybere nezávislá porota. Podmínky účasti naleznete zde.

Soutěž se koná u příležitosti Konference o budoucnosti Evropy.

Organizátory soutěže jsou Eurocentrum Karlovy Vary a Europe Direct Karlovy Vary.

Autor: Euroskop