Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Členské státy

EU ukončila se třemi zeměmi proceduru pro nadměrný deficit

05.06.2007
V proceduře nadále zůstává sedm zemí, mezi nimiž je i Česká republika nebo Slovensko. Ministři financí členských zemí EU dále také souhlasili s přijetím eura na Kypru a Maltě.

Volby do EP v Bulharsku vyhrála opozice

23.05.2007
První bulharské volby do Evropského parlamentu (EP) těsně vyhrálo opoziční středopravé uskupení sofijského starosty Bojka Borisova Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB).

Evropa netuší, jaký bude Brown

11.05.2007
Až britský premiér Tony Blair opustí úřad, svému očekávanému nástupci Gordonu Brownovi neodkáže jen nábytek v premiérském sídle na Downing Street. Na Browna padne zodpovědnost za klíčové otázky,...

Brusel vítá nového prezidenta s nadějí, Turci s obavami

09.05.2007
Výsledek francouzských prezidentských voleb přivítala v Bruselu všeobecná úleva. Vítězství Nicolase Sarkozyho dává především velkou naději, že se podaří prosadit hlavní části evropské ústavy...

Brusel a Berlín fandí Sarkozymu

25.04.2007
Pokud německá kancléřka Angela Merkelová doufala, že po prvním kole prezidentských voleb ve Francii bude mít jasněji, jak dál postupovat v zachraňování evropské ústavy, čekalo ji zklamání.

James Button: Ve Francii se blíží změna. Blairovská?

24.04.2007
Nemusí se změnit nic; nebo se změní všechno. Možná se Francie ponoří ještě více do dumavého sebezahledění; nebo skoncuje se svou historickou posedlostí odlišovat se od zbytku světa. Jisté je jedině...

Evropské téma zní ve Francii slabě

18.04.2007
Francouzi stáli u zrodu Evropské unie, ale podle kampaně k nedělním prezidentským volbám to není příliš poznat. Evropské téma stojí v pozadí.

Na rumunské pastýře dolehly unijní normy

06.04.2007
Serban Enescu přemýšlí, jak dostat chladící zařízení na mléko do výšky patnácti set metrů ke svému stádu ovcí. Na místo vede jen kamenitá karpatská horská cesta, po které se nedá jet autem.

Korupce v EU: Belgická policie zatýkala

28.03.2007
Belgická policie zatkla tři Italy podezřelé z korupce a podvodu při zadávání zakázek na pronájem a provoz kanceláří zahraničních zastoupení Evropské komise. Sdělil to mluvčí bruselského státního...

Zemědělci bojují s Evropskou unií o peníze

07.03.2007
Evropská unie nařizuje ministerstvu zemědělství, jakým způsobem nakládat s vlastními přímými platbami zemědělcům. Těm se změny nelíbí a bouří se. Jedná se o odkladu.
Počet nalezených článků: 3436
|
Zobrazeny články od  3041 do 3050