Warning: Header may not contain more than a single header, new line detected in /var/www/euroskopcz/web/euroskop.cz/www/public/admin/cfg/libs_parser/parser_modifiers.inc.php on line 634
Euroskop.cz - Členské státy - Europoslanci začnou návštěvu Slovenska
Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Europoslanci začnou návštěvu Slovenska

Euroskop, čtk, 08.03.2018

Šestičlenná skupina poslanců Evropského parlamentu dnes zahájí dvoudenní návštěvu Slovenska, která je reakcí na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Setkají se mimo jiné s prezidentem Andrejem Kiskou, který zároveň bude pokračovat v rozhovorech s politiky o řešení vzniklé politické krize.

Europoslanci se chtějí sejít také s představiteli vlády a policie, i se zástupci nevládních organizací zaměřených na problematiku boje s korupcí. Navštíví i východoslovenskou Velkou Maču, kde se dvojnásobná vražda odehrála a kde uctí památku Jána Kuciaka. V pátek má delegace Evropského parlamentu uspořádat v Bratislavě tiskovou konferenci.

Kiska, který ve středu jednal se zástupci dvou menších opozičních hnutí, přijme dnes dopoledne vedení nejsilnější opoziční strany Svoboda a solidarita. Hlava slovenského státu dříve uvedla, že krizi důvěry ve stát po vraždě novináře a jeho přítelkyně lze vyřešit rekonstrukci vlády, nebo vypsáním předčasných voleb.

Kisku za to opakovaně kritizoval premiér Fico, jenž hlavu státu obvinil ze snahy změnit mocenské poměry a popřít výsledky parlamentních voleb z roku 2016. Podle šéfa kabinetu případné změny na vládních postech budou výsledkem dohody koaličních stran.

 

Autor: Euroskop