Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Šéf diplomacie Petříček dnes bude jednat ve Varšavě

Euroskop, čtk, 08.11.2018

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček se dnes ve Varšavě sejde se svým polským protějškem Jackem Czaputowiczem. Budou hovořit o bilaterálních vztazích, o aktuálních evropských otázkách nebo o spolupráci ve visegrádské skupině, kam kromě Česka a Polska patří také Slovensko a Maďarsko. Pro Petříčka je to první oficiální cesta do Polska od jeho říjnového jmenování ministrem.

"Máme velmi intenzivní kulturní spolupráci, Polsko je také nezanedbatelný obchodní partner, je to jeden z největších trhů pro české podniky. Také bychom se měli soustředit na debaty kolem společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU," řekl Petříček v rozhovoru s ČTK o svém očekávaném jednání s Czaputowiczem.

Polsko je třetí z českých sousedů, kterého Petříček po svém jmenování navštíví. Na první zahraniční cestu letěl v říjnu do Německa, na počátku listopadu navštívil Slovensko a jedná se o jeho cestě do Rakouska.

Udržování dobrých vztahů se sousedy Petříček označil za jednu z priorit, které pod jeho vedením ministerstvo zahraničí bude mít.

Autor: Euroskop