Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Visegrad, střední Evropa

Polští populisté jednají o vstupu do vlády pravice

13.04.2006
Poláci přestávají věřit svým politikům, že se chtějí dohodnout na nové funkční vládě. Dosavadní menšinový kabinet konzervativně sociální strany Právo a spravedlnost (PiS) není schopen prosazovat...

Odhad výsledků maďarských voleb: Těsné vítězství levice

10.04.2006
Vládní socialistépremiéra Gyurcsánye měli podle předběžných výsledků, zveřejněných po sečtení 96,33 procenta hlasů, náskok nad opozičním konzervativním Fideszem Gyurcsányho předchůdce Viktora Orbána...

Kaczyński neplní slib: není aktivní prezident

31.03.2006
Blamáž s nevyhlášením předčasných voleb, čistky ve státním aparátu a nechtěné udělení státního vyznamenání komunistickému prezidentovi Jaruzelskému, to jsou nejvýraznější body sto dní působení Lecha...

William Pfaff: Chystá se Polsko na souboj se zbytkem EU?

15.03.2006
Nová pravicová vláda v Polsku komplikuje Evropské unii její plány na spolupráci s Ruskem ohledně dlouhodobých dodávek energií.

Douglas Alexander: Otevřený pracovní trh a zkušenost Visegrádu

10.03.2006
Dnes EU čelí problémům, které vyžadují ještě více společného úsilí. V éře globalizace se musíme více snažit, abychom udrželi konkurenceschopnost a vliv v globálním měřítku.

Brusel obviňuje Varšavu z blokování fúze bank

09.03.2006
Evropská komise zahájila proti Polsku právní řízení kvůli tomu, že se Varšava snaží zablokovat polskou část celoevropské fúze bankovních ústavů UniCredito a HVB.

Média: Polští politici zatajovali ptačí chřipku

08.03.2006
Polští vysocí státní úředníci jsou v podezření, že manipulovali s informacemi kolem výskytu ptačí chřipky. Polsko bylo před Českem předposlední středoevropskou zemí, kde byl v pondělí potvrzen výskyt...

Polská média hájí svobodu proti vládě

02.03.2006
Předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost a bratr prezidenta Jaroslaw Kaczynski svými výroky z posledních dní vyhlásil válku většině polských médií.

Předčasné volby ohrožují evropskou pomoc pro slovenské regiony

24.02.2006
Těžce schválený regionální program, který dává slovenským krajům pravomoc namísto ministerstev rozdělovat evropské peníze, je v současné době v ohrožení.

Slovensko brzy zvedne sazby

24.02.2006
Zatímco Česko je zralé ke zmírnění úrokových sazeb, neboť jeho ekonomiku by mohla ohrozit silná koruna, centrální banka na Slovensku se v úterý chystá klíčovou sazbu zvednout.
Počet nalezených článků: 1042
|
Zobrazeny články od  971 do 980