Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Svět viní EU z komplikování světových obchodních rozhovorů

04.11.2005
Katarské kolo světových obchodních rozhovorů je na pokraji krachu. Myslí si to ministři zemědělství Austrálie a Nového Zélandu. Hlavní vinu dávají Evropské unii.

Komise prošetří "vězně CIA" v Evropě

04.11.2005
Tajná vězení, v nichž mají Spojené státy ve východní Evropě zadržovat vysoké představitele Al-Káidy - jak o tom tento týden informoval list Washington Post - vyvolaly znepokojení nejen napříč...

Izrael požádal EU o dozor nad Rafáhem

03.11.2005
Ministři izraelské vlády, kteří zasedají v bezpečnostní radě, odsouhlasili znovuotevření hraničního přechodu Rafáh mezi Egyptem a pásmem Gazy. O dozor nad provozem přechodu požádal Izrael EU.

USA viní EU z blokování dohody o liberalizaci obchodu

03.11.2005
Poukazují přitom na neochotu Evropanů jasně zveřejnit, že jsou ochotni vzdát se svých výhod. Bez tohoto kroku zřejmě nebude možné dohodu uzavřít.

Ankara je opět pod palbou kritiky

01.11.2005
Řecký premiér Kostas Karamanlis v pondělí vyzval Turecko, aby změnilo své chování, pokud chce skutečně vstoupit do Evropské unie. Ke kritice se připojil i Francouz Le Pen.

Evropský globalizační fond bude asi skromnější

28.10.2005
Přední evropští politici se ve čtvrtek postavili skepticky k vizi mnohamiliardového eurofondu, který by měl změkčovat dopad globální konkurence.

Evropa zaostává za světem v investicích do vědy a výzkumu

27.10.2005
Zaostávání starého kontinentu v investování do výzkumu se prohlubuje. Zatímco investice v Evropě v předcházejícím roce vzrostli o dvě procenta, v Asii a USA to bylo až o sedm a v Japonsku o čtyři...

Unie navrhne nové škrty v rámci WTO

26.10.2005
Nejpozději příští týden přijde proto evropský komisař pro obchod Peter Mandelson s novou nabídkou. Zatím navrhl, že EU seškrtá přímé subvence pro exportní ceny zemědělských produktů o 70 procent a...

EK upozornila Bulhary a Rumuny na možnost odložení jejich vstupu

25.10.2005
Přímo se sice EK pro odklad nevyslovila, ale předložila však řadu důvodů pro to, proč by ještě v příštích měsících mohla další rozšíření odložit.
Počet nalezených článků: 3612
|
Zobrazeny články od  3441 do 3450