Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Turecko považuje deklaraci EU za nespravedlivou

22.09.2005
Ankara ve stanovisku ministerstva zahraničních věcí uvedla, že prohlášení "obsahuje nové prvky, které jsou neslučitelné s duchem dosavadní více než čtyřicetileté spolupráce mezi Tureckem a E

Evropská unie opustila snahu předat Írán RB OSN

22.09.2005
Přiměl ji k tomu odpor Ruska, Číny a skupiny nezúčastněných zemí MAAE. Nyní žádá po MAAE vypracování zprávy o Íránu pro OSN.

Tureckým vstupním rozhovorům již nic nebrání

21.09.2005
Kypr souhlasil s textem prohlášení, kterým EU reaguje na neochotu Turecka uznat Kypr. Hlavní překážka zahájení tureckých vstupních rozhovorů je tedy odstraněna.

Dan Vořechovský: Čína je proti EU tržním rájem

21.09.2005
Případ čínského textilu to ukázal znovu: EU o překot exportuje své výrobky, ale už nerada vidí, když se do Evropy hrne import z Asie. Věta, že "EU ještě neudělila Číně status tržní ekonomiky",...

Deklarace vůči Turecku nakonec schválena nebyla

20.09.2005
Text deklarace, na kterém se v pondělí dohodly velvyslanci členských zemí EU nebyl přijat především v důsledku pochybností kyperských představitelů.

Unie chce Írán předat Radě bezpečnosti OSN

20.09.2005
EU připravila rezoluci vyzývající MAAE, aby předložila íránský problém s jaderným programem Radě bezpečnosti OSN jako porušení režimu nešíření jaderných zbraní.

Evropská deklarace k tureckému neuznání Kypru je na světě

20.09.2005
Velvyslanci členských zemí Evropské unie se v pondělí dohodli na znění deklarace k tureckému rozhodnutí neuznat Kyperskou republiku, která bude předcházet startu rozhovorů o vstupu...

Palestinci chtějí přechod kontrolovaný pozorovateli EU

20.09.2005
Egypt a palestinská samospráva se snaží přimět Izrael, aby přistoupil na to, že hraniční přechod Rafáh mezi Egyptem a palestinským pásmem Gazy budou monitorovat nezávislí pozorovatelé. Mimo jiné se...

Unie začala pracovat na návrhu rezoluce k Íránu

19.09.2005
Dosud zdrženlivá Evropská unie už včera zahájila práci na rezoluci k íránskému jadernému programu. Tento krok je reakcí na sobotní vystoupení íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda v OSN.

EU nebude podle komisaře Rehna jednat s Bosnou

16.09.2005
Bosna a Hercegovina ztratila svoji šanci začít jednání s EU o Stabilizační a asociační dohodě. V roce 2005 tak již žádné jednání mezi oběma stranami neproběhnou.
Počet nalezených článků: 3629
|
Zobrazeny články od  3521 do 3530