Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Frits Bolkestein: Proč nelze přijmout do Evropské unie Turecko

13.12.2005
Turecká snaha zavírat do vězení ty, kdo se nedrží oficiální linie, mne přesvědčuje, že jsem měl pravdu, když jsem byl proti zahájení přístupových jednání této země s Evropskou unií.

Makedonie status kandidátské země letos nedostane

12.12.2005
Francie na schůzce ministrů zahraničí zablokovala rozhodnutí Evropské komise udělit ještě v letošním roce Makedonii statut kandidátské země.

Fischerová-Bölová stále věří v dohodu o liberalizaci obchodu

12.12.2005
Komisařka vyjádřila naději, že ze zasedání WTO v Hongkongu vzejde "konkrétní a smysluplný rozvojový balík", který pomůže nejchudším zemím.

Zemědělství svazuje světový obchod

12.12.2005
Rolníci vyspělých zemí se nemusí s největší pravděpodobností bát, že by snad po Hongkongu zchudli. A naopak daňoví poplatníci budou dál plnit nenasytnou pokladnu na agrární výdaje.

Chorvati nesouhlasí s vydáním Gotoviny

12.12.2005
Svou podporu zatčenému generálovi Antemu Gotovinovi, obviněnému z válečných zločinů, projevili v něděli tisíce Chorvatů v jadranském Splitu.

Postoj EU k dohodě ve WTO se radikálně nezmění

09.12.2005
Kdyby byla podle evropského komisaře Mandelsona navrhnuta zásadní změna, ztratil by návrh podporu národních vlád unie.

Chorvatský generál Gotovina byl zatčen ve Španělsku

08.12.2005
Kauza Gotovina byla dlouho překážkou zahájení přístupových rozhovorů mezi Evropskou unií a Chorvatskem, neboť Brusel toto jednání podmiňoval plnou spoluprací chorvatských úřadů s ICT

Peking nabízí Evropě strategický dialog

08.12.2005
Čínský premiér Wen Ťia-pao, který včera přiletěl do Bratislavy z Francie, si pochvaloval vřelé přijetí na evropské půdě. Zdvořilá slova doprovázely podpisy významných kontraktů.

Lamy: Summit je testem liberalizace obchodu

07.12.2005
V tuto chvíli podle předsedy WTO Lamyho jako brzda dosažení dohody působí především unie, kde se Francie brání reformě subvencí zemědělských výrobků.

Riceová přijíždí do Evropy vysvětlovat otázku tajných věznic CIA

05.12.2005
Americká ministryně zahraničí dnes zahájí svou návštěvu Evropy, v rámci které se mimo jiné bude snažit vysvětlit otázku údajné existence tajných amerických věznic na území Evropy.
Počet nalezených článků: 3739
|
Zobrazeny články od  3521 do 3530