Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Jana Hybášková: Co se děje mezi muslimy a jak má EU reagovat

09.11.2005
Zápas s islamistickým terorismem, jednou z hlavních hrozeb pro světové demokracie, je jako cesta tunelem, v němž se dosud neobjevuje světlo. Aspoň v něčem je však dnes jasno.

ČR se staví proti strážcům EU v pásmu Gazy

08.11.2005
Česká republika podle ministra zahraničí Cyrila Svobody nesouhlasí s tím, aby EU prováděla přímo ostrahu hraničního přechodu Rafáh mezi palestinským pásmem Gazy a Egyptem.

Unie pokročila v jednání s balkánskými zeměmi

08.11.2005
V pondělí proběhlo první jednání se Srbskem a Černou Horou o Stabilizační a asociační dohodě a zároveň ministři zahraničí EU schválili návrh Evropské komise začít jednat s Bosnou...

Mandelson má podporu EU v jednání v rámci WTO

07.11.2005
Členské země Evropské unie podpořily návrh obchodního komisaře Petera Mandelsona na další otevírání trhu se zemědělskými výrobky.

Asie dostane od EU peníze na boj proti ptačí chřipce

07.11.2005
Evropská unie poskytne asijským zemím pomoc ve výši 35,7 milionu dolarů na boj proti ptačí chřipce. Sdělil to při návštěvě Vietnamu evropský komisař Marcos Kyprianu.

EU přitvrdí politiku vůči Íránu

07.11.2005
Země evropské pětadvacítky ztrácejí trpělivost s teheránským režimem. Poté co jednání o íránském jaderném programu nikam nevedou se unie chystá zaujmout vůči islámské republice mnohem tvrdší postoj...

ČR nastolí na jednání ministrů zahraničí EU incident s Kubou

06.11.2005
Český ministr zahraničí Cyril Svoboda má v úmyslu na pondělním zasedání šéfů diplomacií EU informovat o incidentu kolem oslavy českého státního svátku 28. října v Havaně.

Svět viní EU z komplikování světových obchodních rozhovorů

04.11.2005
Katarské kolo světových obchodních rozhovorů je na pokraji krachu. Myslí si to ministři zemědělství Austrálie a Nového Zélandu. Hlavní vinu dávají Evropské unii.

Komise prošetří "vězně CIA" v Evropě

04.11.2005
Tajná vězení, v nichž mají Spojené státy ve východní Evropě zadržovat vysoké představitele Al-Káidy - jak o tom tento týden informoval list Washington Post - vyvolaly znepokojení nejen napříč...
Počet nalezených článků: 3739
|
Zobrazeny články od  3561 do 3570