Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Dobudou znovu Turci Evropu?

10.11.2005
Chystané rozšíření Evropské unie zvyšuje zájem o Balkán. Investory láká hlavně Turecko. Zjevně čekají, že půjde vývoj těchto států cestou, jakou prošli noví členové EU, kteří do ní byli přijati...

Evropská sonda bude zkoumat atmosféru a povrch Venuše

10.11.2005
Evropa se snaží držet krok s Amerikou ve všech oblastech. Podle svých možností také při výzkumu vesmíru. Plné dva dny bude kroužit kolem planety Venuše sonda Venus Express, kterou včera vynesla u...

Komise: Turecko musí přidat

10.11.2005
Vysoká míra korupce, nedostačující ochrana národnostních a náboženských menšin či potlačovaná lidská práva, a zejména práva žen. To jsou hlavní nedostatky, které vytýká Turecku Evropská komise

Zástupci Ruska a EU jednali o mezinárodních otázkách

09.11.2005
Obě strany projednali otázky íránského jaderného programu nebo situaci v Bělorusku a Uzbekistánu. Názory EU a Ruska se postupně sbližují.

Evropská komise hodnotila kandidáty vstupu

09.11.2005
Turecko bylo pokáráno zejména za oblast dodržování lidských práv. Chorvatsko EK upozornila na důležitost spolupráce s ICTY a Makedonie zřejmě získá statut kandidátské země.

Jana Hybášková: Co se děje mezi muslimy a jak má EU reagovat

09.11.2005
Zápas s islamistickým terorismem, jednou z hlavních hrozeb pro světové demokracie, je jako cesta tunelem, v němž se dosud neobjevuje světlo. Aspoň v něčem je však dnes jasno.

ČR se staví proti strážcům EU v pásmu Gazy

08.11.2005
Česká republika podle ministra zahraničí Cyrila Svobody nesouhlasí s tím, aby EU prováděla přímo ostrahu hraničního přechodu Rafáh mezi palestinským pásmem Gazy a Egyptem.

Unie pokročila v jednání s balkánskými zeměmi

08.11.2005
V pondělí proběhlo první jednání se Srbskem a Černou Horou o Stabilizační a asociační dohodě a zároveň ministři zahraničí EU schválili návrh Evropské komise začít jednat s Bosnou...

Mandelson má podporu EU v jednání v rámci WTO

07.11.2005
Členské země Evropské unie podpořily návrh obchodního komisaře Petera Mandelsona na další otevírání trhu se zemědělskými výrobky.

Asie dostane od EU peníze na boj proti ptačí chřipce

07.11.2005
Evropská unie poskytne asijským zemím pomoc ve výši 35,7 milionu dolarů na boj proti ptačí chřipce. Sdělil to při návštěvě Vietnamu evropský komisař Marcos Kyprianu.
Počet nalezených článků: 3764
|
Zobrazeny články od  3581 do 3590