Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zahraniční vztahy

Louis Michel: My Evropané jsme největší dárci rozvojového světa

14.09.2005
Přes veškeré úsilí dárců i rozvojových zemí zůstává i dnes extrémní chudoba každodenní realitou pro více než jednu miliardu lidí.

Kypr opět hrozí komplikací vstupu Turecka do EU

13.09.2005
Kyperská vláda opět pohrozila ztížením říjnového startu jednání o vstupu Turecka do EU. Není skopojena s postupem EU v otázce tureckého neuznání Kypru.

EK si přeje vyšší podporu rozvojových zemí

13.09.2005
Evropské komise José Barroso vybídl USA a další bohaté národy, aby se přidaly k Evropské unii ve snaze více pomoci rozvojovým zemím a do deseti let zmenšit rozsah chudoby ve světě na polovinu.

EK schválila pravidla uvolňování čínského textilu

12.09.2005
Členské státy EU mohou od středy začít povolovat uvolnění zadržovaného čínského textilu. EK schválila pravidla tohoto uvolnění, a dala tak zemím potřebné právní podmínky.

Francouzsko-britská dohoda o Turecku

12.09.2005
Paříž a Londýn podle FT uzavřeli kompromisní dohodu o Turecku, která by mohla vést k začátku tureckých přístupových rozhovorů v plánovaném termínu 3.října.

EK podpoří nezávislé vysílání pro Bělorusko

09.09.2005
Dva miliony eur investuje Evropská komise do nezávislých rozhlasových, internetových a televizních vysílání v běloruštině a ruštině. Chce tak v příštích dvou letech zlepšit informovanost Bělorusů,...

Průzkum: Názor Evropanů na USA se nemění

07.09.2005
Názor Evropanů na USA se i přes snahu amerického prezidenta George Bushe nemění. Většina občanů EU i nadále odmítá Bushovu zahraniční politiku a obává se vedoucího postavení USA ve světě.

Textilní dohoda mezi EU a Čínou byla schválena

07.09.2005
Pondělní dohoda mezi Čínou a Evropskou uniií byla dnes jejími členskými zeměmi schválena. Dohoda umožní uvolnění čínského textilu blokovaného na evropských hranicích. Oznámila to mluvčí Evropské...

Mandelson vyzval země EU ke schválení textilní dohody s Čínou

06.09.2005
Obchodní komisař Evropské unie Peter Mandelson dnes vyzval členské země, aby schválily pondělní dohodu s Čínou, která umožňuje uvolnit na evropských hranicích blokovaný čínský textil.

Martin Tlapa: Vůči Číně musíme uspět i bez kvót

06.09.2005
Čína obviňuje EU, že brání volnému obchodu. Ve skladech v Evropě se hromadí čínský textil, dovozci a obchodníci hrozí soudem, pokud jej Evropa ihned neuvolní. Někteří výrobci textilu naopak požadují...
Počet nalezených článků: 4136
|
Zobrazeny články od  4041 do 4050