Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropské akcie vystoupily na nové rekordní maximum

Euroskop, čtk, 20.02.2020

Evropské akcie se ve středu vyšplhaly na nové rekordní maximum. Těžily ze zprávy o zpomalení růstu počtu nakažených koronavirem i z nadějí na další opatření čínské vlády na podporu ekonomiky. Panevropský akciový index STOXX 600 se zvýšil o 0,83 procenta a uzavřel na 433,90 bodu.

Za růstem akciového trhu ve středu stáli především výrobci čipů, kteří se tak zotavovali z úterního poklesu. Ten způsobila zpráva americké technologické společnosti Apple, že kvůli koronaviru nesplní výhled tržeb na druhé finanční čtvrtletí, který si stanovila teprve před třemi týdny.

Čínské úřady ve středu oznámily, že počet nakažených koronavirem v pevninské Číně v úterý stoupl o 1749 osob. To představuje nejnižší přírůstek od 29. ledna. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je nicméně brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. "Je otázkou, jak rychle se Čína dokáže vrátit k normálu," uvedla podle agentury Reuters analytička Andrea Cicioneová ze společnosti TS Lombard.

Koronavirus stojí za poklesem čínských firem


Akcie německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma ve středu posílily o více než 11 procent. Firma dnes sice varovala před negativními dopady koronaviru na její aktivity, její čtvrtletní hospodářské výsledky však překonaly očekávání.

Akcie německé telekomunikační společnosti Deutsche Telekom si připsaly přes čtyři procenta po zprávě, že firma v loňském roce zvýšila čistý zisk o 79 procent na 3,9 miliardy eur (97,4 miliardy Kč).

Autor: Euroskop