Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je na minimu

Euroskop, čtk, 06.04.2020

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu propadla nejníže od začátku sledování. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Sentix a který byl mezi 1173 investory proveden ve dnech 2. a 4. dubna. Sentix uvádí, že hospodářství je kvůli koronaviru v hluboké recesi a že pandemie ekonomiku dusí.

Index důvěry investorů se propadl na minus 42,9 z březnových minus 17,1 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že index klesne pouze na minus 30,3 bodu.

Podle šéfa Sentixu Patricka Hussyho jsou dopady recese v dubnu mnohem silnější než v březnu. "Situace je ... mnohem horší než v roce 2009," řekl Hussy. "Dosavadní hospodářské prognózy proces slábnutí podceňují. Recese bude mnohem hlubší a potrvá déle," pokračoval. "Hodnocení současné situace se během měsíce ještě nikdy nepropadlo tak hluboko ve všech světových regionech," dodal Hussy.

V Německu se index důvěry snížil na minus 36,0 z březnových minus 16,9 bodu. Je tak nejníže od března 2009. Dopady koronavirové krize na mnoho pracovníků tlumí podle Hussyho v největší evropské ekonomice německá síť sociálního zabezpečení. "To ale bude mít jen krátkodobý účinek," upozornil Hussy a dodal, že jasný obrat zatím není na dohled.

Autor: Euroskop