Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Proniknout přes hraniční plot do Maďarska se pokusilo 60 migrantů

Euroskop, ČTK, 28.01.2020

Kolem šesti desítek migrantů se dnes časně ráno pokusilo proniknout do Maďarska přes plot na hranici se Srbskem u přechodu Röszke. Podle agentury MTI o tom informoval zpravodajský kanál veřejnoprávní televize M1.

Zpravodaj televize z místa události sdělil, že malé skupině migrantů se podařilo hranici překročit. Protože se rozutekli, policie přilehlou oblast uzavřela a v Rözske zastavila provoz na přechodech.

K incidentu, který začal kolem půl šesté ráno, maďarská policie na svém webu napsala, že službu konající ozbrojená stráž před příjezdem posil vypálila několik varovných výstřelů. Několik osob ze skupiny, která pronikla na maďarské území, bylo zadrženo. Ostatním v tom policisté zabránili, uvádí se ve zveřejněné zprávě policie.

Podle mluvčí policejního ředitelství Csongrádské župy, na jejímž území se Röszke nachází, během události padly tři varovné výstřely a po uzavření oblasti policie zadržela čtyři osoby. Zatímco silniční přechod do Srbska podle ní není v provozu, dálniční přechod je průjezdný.

Agentura Reuters s odvoláním na mluvčí policie napsala, že nikdo nebyl zraněn.

V roce 2015 vrcholila migrační krize, kdy se přes maďarské území valila do Evropské unie vlna statisíců lidí z Blízkého východu, především ze Sýrie a Iráku, ale i z asijských zemí. Maďarsko tehdy na podzim postavilo na své jižní hranici se Srbskem plot, který později protáhlo i na hranici s Chorvatskem a zdvojilo.

Autor: Euroskop