Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropská diskuse

GB-EU symbol

Výzkum YouGov: Zastánci Brexitu vedou

Marie Bydžovská, Euroskop, 30.9. 2015
Poprvé od listopadu 2014 překonal počet zastánců odchodu z EU ve Velké Británii řady příznivců osmadvacítky. Předseda vlády David Cameron předložil Evropě čtyři požadavky na reformy....
Donald Tusk

Tusk: Chaos musí skončit

Euroskop, 24.9. 2015
"Chaos musí skončit," řekl při příchodu na Evropskou radu Donald Tusk. Po více než šesti hodinách pak před novináři v tomto ohledu hovořil o úspěchu své snahy.
Maďarský plot

Německý a rakouský tisk o obnovení hraničních kontrol

Marie Bydžovská, Euroskop, 15.9. 2015
Jak německá a rakouská periodika komentují překvapivé rozhodnutí Německa dočasně zavést hraniční kontroly na hranici s Rakouskem? Sestavili jsme pro Vás přehled.
Globus

5 důvodů, proč současnost připomíná 30. léta

Marie Bydžovská, Euroskop, 14.9. 2015
Ačkoliv komentář analytika Dalibora Rohace (American Enterprise Institute) na serveru Politico.eu uznává, že všechny historické paralely nutně pokulhávají, ukazuje na pět podobností mezi současnou...
Juncker, Schulz

Juncker chce v EU přerozdělit 160 tisíc uprchlíků

Marie Bydžovská, Euroskop, 9.9. 2015
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na zasedání Evropského parlamentu ohlásil návrh na povinné přerozdělení dalších 120 tisíc uprchlíků mezi členské země Evropské unie.
Calais, uprchlíci

Merkelová: Bez řešení uprchlické krize je Schengen v ohrožení

Marie Bydžovská, Euroskop, 1.9. 2015
Německá kancléřka Angela Merkelová vůbec poprvé veřejně připustila, že schengenská zóna volného pohybu může být kvůli migrační krizi v ohrožení.
Bruselský úředník

5 důvodů, proč Brusel čeká horký podzim

Marie Bydžovská, Euroskop, 31.8. 2015
Bruselští úředníci a evropští politici se vrací po dovolené do svých kanceláří. Vybíráme hlavní témata, která budou muset na podzim řešit.
Viktor Orbán

Orbán: Evropa je v ohrožení

Marie Bydžovská, Euroskop, 28.7. 2015
Pro maďarského premiéra Viktora Orbána se letní škola v rumunském Baile Tusnad, v Sedmihradsku obývaném mnoha Maďary, stává místem, kde pronáší důležité projevy.
Lobby EU

Lobbisty v EU přitahuje klima a energetika

Lucie Priknerová, Euroskop, 8.7. 2015
Největší zájem v Bruselu registrovaných lobbistů přitáhl španělský eurokomisař Miguel Arias Cañete, který má na starosti klima a energetickou politiku. Za prvních šest měsíců roku...
Řecko, referendum

Proč se Evropa bojí GREXITU?

Marie Bydžovská, Euroskop, 2.7. 2015
Ekonomické dopady odchodu Řecka z eurozóny, který získal již i přezdívku GREXIT, by podle většiny expertů nebyly nijak katastrofální. Jak je tedy možné, že dvanáctimilionová země drží...
Počet nalezených článků: 221
|
Zobrazeny články od  31 do 40