Muzea a galerie v době koronaviru otevřená online

Chybí vám společnost van Gogha, Michelangela či Dürera? Mrzí vás, že teď nemůžete do muzea nebo galerie? Je taky. Tak se rozhodly, přijít k vám.
V důsledku koronavirové epidemie je spousta muzeí a galerií zavřených. Můžete je však navštívit online. Řada institucí se rozhodla připojit k iniciativě #MuseumFromHome a otevřít své sbírky online.
Národní galerie v Praze (NGP) pro své návštěvníky připravuje virtuální prohlídky či workshopy. Prozkoumat mohou také bohaté online sbírky NGP. Sledujte novinky NGP na jejich webových a facebookových stránkách.
Galerie Pinacoteca di Brera v Miláně, jejíž „dveře jsou zavřené, ale srdce musí tlouci nadále“ nabízí například pravidelný seriál komentovaných prohlídek označený hashtagem #resistenzaculturale, můžete si také vychutnat koncerty a další aktivity, které milánská galerie propaguje na svých webových stránkách a sociálních sítích. Její sbírky online najdete zde.
Britské národní muzeum je též zavřené, ale zůstává k navštívení online a pravidelně přidává nový obsah. Na jejich stránkách najdete odkazy na informace o sbírkách v jejich více než 60 galeriích, virtuální prohlídky, sbírky online, či materiály pro domácí školu. Muzeum můžete také navštívit přes Google Street View, můžete prozkoumat zákulisí muzea skrz podcast, a sledovat sociální sítě Britského muzea.
The British Museum will close temporarily from 18 March 2020. Director Hartwig Fischer would like to share this message.
— British Museum (@britishmuseum) March 17, 2020
For more information, please see our website: https://t.co/3WrFt92jn2 (1/3) pic.twitter.com/CDrCKIaPhF
Zde najdete seznam dalších míst, kam se můžete podívat přímo z domu:
National Portrait Gallery – Londýn
Victoria and Albert Museum - Londýn
Metropolitan Museum – New York
National Gallery of Art – Washington
Gallerie degli Uffizi – Florencie
Národní archeologické muzeum v Athénách (Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο)
Ermitáž (Госуда́рственный Эрмита́ж) – Petrohrad
Das sind unsere Assoziationen zur #QuarantineChallenge. Der Bildhauer Franz Xaver Messerschmidt schuf die Charakterköpfe zwischen 1770 und seinem Tod in 1783. Er diente sich dabei selbst als Modell. #belvederemuseum #belvederecollection #museumfromhome #kulturtrotzcorona pic.twitter.com/gLZyERWSwE
— Belvedere Museum (@belvederemuseum) March 22, 2020