Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Muzea a galerie v době koronaviru otevřená online

Kristina Kollertová, Euroskop

Chybí vám společnost van Gogha, Michelangela či Dürera?  Mrzí vás, že teď nemůžete do muzea nebo galerie? Je taky. Tak se rozhodly, přijít k vám.

KKoll.2020

V důsledku koronavirové epidemie je spousta muzeí a galerií zavřených. Můžete je však navštívit online. Řada institucí se rozhodla připojit k iniciativě #MuseumFromHome a otevřít své sbírky online.

Národní galerie v Praze (NGP) pro své návštěvníky připravuje virtuální prohlídky či workshopy. Prozkoumat mohou také bohaté online sbírky NGP. Sledujte novinky NGP na jejich webových a facebookových stránkách.

 

 

Galerie Pinacoteca di Brera v Miláně, jejíž „dveře jsou zavřené, ale srdce musí tlouci nadále“ nabízí například pravidelný seriál komentovaných prohlídek označený hashtagem #resistenzaculturale, můžete si také vychutnat koncerty a další aktivity, které milánská galerie propaguje na svých webových stránkách a sociálních sítích. Její sbírky online najdete zde.

 

 

 

 

 

 

Britské národní muzeum je též zavřené, ale zůstává k navštívení online a pravidelně přidává nový obsah. Na jejich stránkách najdete odkazy na informace o sbírkách v jejich více než 60 galeriích, virtuální prohlídky, sbírky online, či materiály pro domácí školu. Muzeum můžete také navštívit přes Google Street View, můžete prozkoumat zákulisí muzea skrz podcast, a sledovat sociální sítě Britského muzea.

 

 

 

Zde najdete seznam dalších míst, kam se můžete podívat přímo z domu:

 

Národní muzeum - Praha

 

National Portrait Gallery – Londýn

 

National Gallery - Londýn

 

Victoria and Albert Museum - Londýn

 

Metropolitan Museum – New York

 

National Gallery of Art – Washington

 

Musée du Louvre – Paříž

 

Gallerie degli Uffizi – Florencie Musei Vaticani – Řím

 

Národní archeologické muzeum v Athénách (Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο)Museo del Prado – MadridErmitáž (Госуда́рственный Эрмита́ж) – Petrohrad

 

Weltmuseum Wien - Vídeň

 

Albertina - Vídeň

 

Belvedere - Vídeň

 

 

 

 

Autor: Euroskop