Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Sedmý ročník Pražského evropského summitu: Europe Reborn

Euroskop, Prague European Summit 2021, 07.07.2021

Ve dnech 12.–14. července se v pražském Černínském paláci sejdou vrcholní evropští představitelé, zástupci akademické půdy a think-tanků, ale i delegáti z korporátní sféry a médií, za účelem diskuze o budoucnosti Evropské unie.
Sedmý ročník Pražského evropského summitu je rozdělen do dvou okruhů zaměřených na politická a ekonomická témata.

  • V rámci politického okruhu se bude diskutovat o otázkách týkajících se vnějších vztahů EU, jako je demokratizace ve světě, transatlantické záležitosti, mezinárodní obchod nebo politika sousedství EU.
  • Ekonomický blok se zaměří na otázky týkající se postpandemické obnovy od evropské zelené dohody, digitalizace až po ekonomickou a genderovou (ne)rovnost.

Kromě veřejných panelových diskusí a expertních uzavřených kulatých stolů přivítá summit také 30 mladých politických lídrů na formátu Future European Leaders Forum (FELF), které se bude konat od 12.–16. července. FELF je oficiální součást Konference o budoucnosti Evropy. Summit se bude konat v hybridním formátu se zhruba 200 účastníky, kteří dorazí osobně. Zbytek účastníků ho bude mít možnost sledovat online.

Od svého vzniku v roce 2015 je cílem pražského evropského summitu rozvíjet strategickou diskusi o celoevropských tématech z pohledu střední a východní Evropy. Každý rok na summitu navíc český ministr zahraničí uděluje cenu "Vision for Europe" osobnosti, která se významně zasloužila o evropskou integraci, ani letos tomu nebude jinak. V loňském roce byla oceněna Federica Mogherini.

 

Jak se zúčastnit pražského evropského summitu

V případě, že chcete sledovat průběh summitu a novinky o řečnících, programu, partnerech či další důležitá oznámení, můžete být v obraze prostřednictvím Facebooku, Instagramu, Linkedinu, Twitteru a také hashtagů #PES2021 a #PragueSummit.


Registrace pro online/osobní účast je otevřena!

Pro  účast na summitu je nutné se registrovat. Pořadatelé upozorňují, že při preferenci osobní účasti bude třeba vzhledem k omezené kapacitě události a opatřením souvisejícím s covid-19 vyčkat na její dodatečné potvrzení. V každém případě však bude možné se zúčastnit online. Také lze využít možnosti se zúčastnit veřejné diskuze Urban Talks o zelené transformaci, pořádané 14. července v 16:00.

Kontakt pro další informace: Michal Beneš, Manažer komunikace a tiskový mluvčí Prague European Summit, mbenes@praguesummit.eu, +420737389258

Autor: Euroskop