Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Mediální obraz českého předsednictví: Potlesk za plyn, rozpaky z Entropy

Euroskop

Sotva se Češi ujali vlády nad Evropou, hned museli řešit několik složitých kauz - plynovou krizí počínaje a rozruchem kolem díla Davida Černého konče. V analýze vypracované pro server Euroskop.cz společnost Newton Media zkoumala, jak na první měsíc českého předsednictví EU pohlížely vybrané české deníky a týdeníky.

Analýza se zaměřila nejen na pohled jednotlivých titulů, ale i na výroky osobností politického a kulturního života v nich publikované. Její součástí byl i mediální obraz francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, jehož mnozí podezřívali ze snahy „ukrást" Česku evropské předsednictví.

Celou analýzu společnosti Newtonmedia pro portál Euroskop.cz si můžete přečíst a stáhnout zde (pdf, 166 kB).

Autor: Newtonmedia

NEWTON Media je největší nadnárodní středoevropskou společností monitorující mediální trh. Dodává v elektronické podobě plný obsah zpráv z tisku (novin, časopisů), zpravodajských pořadů televizních a rozhlasových stanic, agenturního zpravodajství a internetu. Kromě klasického monitoringu tisku poskytuje společnost také mediální analýzy. Jejich praktické ukázky je možné vidět na serveru o českých médiích MEDIAINFO.cz.

Další články v rubrice

Jak se Visegrád plánuje zapojit do evropské obrany

Tomáš Dvořák, psáno pro Euroskop, 17. 2. 2018

Komise představila plán, jak reformovat eurozónu

Barbora Červenková, Euroskop, 31. 1. 2018

Glyfosát: Vlk se nažral a koza zůstala celá. Alespoň zatím

Anna Michalčáková, Euroskop, 29. 1. 2017