Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Mediální obraz českého předsednictví: Potlesk za plyn, rozpaky z Entropy

Euroskop

Sotva se Češi ujali vlády nad Evropou, hned museli řešit několik složitých kauz - plynovou krizí počínaje a rozruchem kolem díla Davida Černého konče. V analýze vypracované pro server Euroskop.cz společnost Newton Media zkoumala, jak na první měsíc českého předsednictví EU pohlížely vybrané české deníky a týdeníky.

Analýza se zaměřila nejen na pohled jednotlivých titulů, ale i na výroky osobností politického a kulturního života v nich publikované. Její součástí byl i mediální obraz francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho, jehož mnozí podezřívali ze snahy „ukrást" Česku evropské předsednictví.

Celou analýzu společnosti Newtonmedia pro portál Euroskop.cz si můžete přečíst a stáhnout zde (pdf, 166 kB).

Autor: Newtonmedia

NEWTON Media je největší nadnárodní středoevropskou společností monitorující mediální trh. Dodává v elektronické podobě plný obsah zpráv z tisku (novin, časopisů), zpravodajských pořadů televizních a rozhlasových stanic, agenturního zpravodajství a internetu. Kromě klasického monitoringu tisku poskytuje společnost také mediální analýzy. Jejich praktické ukázky je možné vidět na serveru o českých médiích MEDIAINFO.cz.

Další články v rubrice

Reforma autorských práv – čeká nás jiný internet?

Magda Komínková, psáno pro Euroskop, 13. 3. 2019, 13.03.2019

Jaké akce plánuje EU proti dezinformacím?

Magda Komínková, psáno pro Euroskop, 1. 3. 2019

Analýza struktury obchodu se Spojeným královstvím

Úřad vlády, Euroskop, 07.02.2019

Spor Unie s Polskem a Maďarskem je zatím bez výsledku

Komínková Magda, 19. 12. 2018, psáno pro Euroskop