Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Příprava na 3. kolo konkurzu EPSO

Euroskop, 04.02.2020

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s École Nationale d’Administration (ENA) pořádá dne 10. února 2020 (v odpoledních hodinách) přípravný kurz zaměřený na část 3. kola konkurzů EPSO, tzv. Case study – případovou studii.

Semináře zahrnujícího simulaci v reálném čase se mohou zúčastnit pouze občané ČR, kteří uspěli v předešlém kole testů EPSO konkurzů AD5 (EPSO/AD/373/19) a Audit (EPSO/AD/372/19) a postoupili tak do 3. kola. Kurz proběhne v sídle MZV a na Stálém zastoupení České republiky v Bruselu v podobě videokonference, která bude přenášena ze Štrasburku.

V případě zájmu o proškolení na Case study se prosím hlašte na e-mailovou adresu vyberkaeu@mzv.cz. Možnost registrasse je do úterý 4. února 2020.

Výběrové řízení do institucí EU je několikakolové. Úspěšní uchazeči o práci v EU jsou následně zařazeni na tzv. rezervní seznam („reserve list“), z kterého si instituce EU vybírají nové úředníky. Rezervní seznam specializovaných výběrových řízení je platný zhruba 2-3 roky (dokud není nahrazen novým rezervním seznamem).

Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Odbor vzdělávání a Diplomatické akademie, pořádá ve spolupráci se zahraničními lektory zdarma školení k jednotlivým kolům výběrového řízení do institucí EU. O dalších školeních budeme vždy s předstihem informovat na stránkách DA.

Na Diplomatické akademii v Loretánské 180/6, Praha 1 jsou po předchozí domluvě k dispozici materiály k prezenčnímu studiu k přípravě na výběrová řízení EPSO.

V Bruselu je možné si metodologické knihy na konkurzy EPSO zakoupit v blízkosti stanice metra Schuman nebo si je zapůjčit v knihovně Evropské komise.

Autor: Euroskop