Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jakou Unii chceme? Podzimní Občanské konzultace pokračují

Úřad vlády, 1. 8. 2018
občanské konzultace kraje

Po letní prázdninové přestávce bude na podzim pokračovat další část Občanských konzultací, diskuzních setkání s občany o jejich představě, jaký směrem by se Evropská unie měla v budoucnosti ubírat. Cyklus podzimních debat naváže na již proběhlá setkání, která se uskutečnila v regionech napříč ČR. Do 20. srpna se můžou přihlašovat subjekty, které mají zájem na jejich organizaci spolupracovat. 

V rámci podzimních debat je plánováno šest konzultací, ve kterých bude dán prostor osobnostem z regionálního veřejného života, politicky aktivním osobám a zástupcům podnikatelské a akademické sféry.

Po prázdninách se setkání s občany uskuteční 6. září v Olomouci a poté 19. září v Opavě. Na zářijové konzultace naváže setkání v Liberci, které se uskuteční 10. října. Poté bude následovat sled po sobě jdoucích diskuzí v krajských městech, který odstartuje 15. října v Ústí nad Labem a bude pokračovat 16. října v Českých Budějovicích a 17. října v Plzni. Vyvrcholením občanských konzultací pak bude setkání v Praze, které slavnostně zakončí celý cyklus debat.

Cílem konzultací je, aby se k budoucnosti evropské integrace a EU mohlo vyjádřit široké spektrum občanů a jejich názory byly slyšet v uší těch, kteří se na tvorbě české evropské politiky podílejí.
 

Zapojte se i vy!


Občanské konzultace jsou přístupné všem občanům a zainteresovaným subjektům. Uvítáme spoluúčast ze stran zaangažovaných institucí, které se věnují otázkám evropské integrace a její budoucí podoby. Budeme rádi, pokud případní partneři, ať již řad think-tanků, nestátních neziskových organizací, z akademické sféry či dalších institucí, projeví zájem o spolupráci. 

Subjekty, které by měly zájem se konzultací účastnit, prosíme, aby se ozvaly panu Vítu Nejedlovi, vedoucímu Oddělení pro Eurocentra Úřadu vlády ČR (nejedlo.vit@vlada.cz) do 20. srpna 2018.

Autor: Euroskop