Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Výročí 15 let členství v EU

V roce 2019 si Česká republika připomíná výročí 15 let od vstupu do Evropské unie. Připravili jsme pro Vás rubriku, v níž se dozvíte o akcích, které se při této příležitosti konají. Zároveň si můžete přečíst, co nám členství v Unii přineslo, nebo kteří Češi se zapojili do komplikovaného mechanismu rozhodování v EU.  

"Členství v Evropské unii nám přineslo mnoho pozitivního - zvýšila se nám životní úroveň, stali jsme se respektovanými členy společenství, do kterého jsme vždycky patřili, a věřím, že to tak bude i do budoucna," uvedla státní tajemnice pro EU Milena Hrdinková k zahájení oslav výročí 15 let ČR v EU. Slavnostního koncertu v Galerii DOX+ se zúčastnili předseda vlády Andrej Babiš, místopředseda vlády Karel Havlíček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček nebo komisařka Věra Jourová.

 

 

Co najdete v rubrice k 15 letům v EU?

V rubrice Aktuality se nejrychleji dozvíte o debatách, konferencích nebo výstavách, které se v rámci oslav uskuteční. Zároveň si v ní budete moct přečíst zpravodajské články z konferencí a veřejných debat a další texty související s oslavami výročí členství v Unii. Nepřehlédněte ani avíza na vyhlašování soutězí, kterých během roku proběhne celá řada - například výtvarné, literární nebo fotografické. 

15 let ČR v EU

 

Seriál Češi v EU Vám přiblíží fungování evropské politiky na různých úrovních. Dozvíte se v něm, kteří Češi se zapojili do rozhodování v bruselských institucích, nebo jak se vytváří zákulisí české evropské politiky. A nebojte se žádných komplikovaných nudných přehledů. Jednotlivé  díly seriálu doplňují infografiky, takže se určitě neztratíte v nekonečných odstavcích dlouhého textu.  

Seriál Češi v EU

 

 

Rubriku Co nám EU přinesla jsme připravili společně s analytiky Úřadu vládu. Ti našli zajímavá čísla, grafy a informace, skrze něž se dozvíte více o tom, co vše jsme běhěm 15 let naší účasti v evropské inegraci získali. Z jejich prezentace jsme vybrali ty nejzajímavější údaje a rozdělili je do tématických článků. 

Prezentace 15 let v EU

 

A jestli Vás zajímají konkrétní informace o specifických projektech, které Evropská unie v Česku podpořila, najdete je v rubrice Jak EU podpořila české projekty. V ní Vám představujeme neinvestiční projekty, které získaly podporu pro své cíle z takzvaných komunitárních programů. 

Na závěr najdete Přehled pořádaných akcí. Přijďte i Vy diskutovat, jakou budoucnost pro EU a Česko chcete!   

 

Autor: Euroskop