Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Soutěž: Poznáte klíčové momenty Česka v EU?

Tereza Chlebounová, Euroskop, 9. 8. 2019
CZ_EU

Znáte důležité události, které se odehrály během historie Evropské unie a členství České republiky v unii? Otestujte své znalosti v soutěži na sociálních sítích portálu Euroskop.cz, která začíná příští týden! Uhodněte, jaký zásadní moment se skrývá na fotografii a vyhrajte zajímavé ceny!

V průběhu soutěže bude na sociálních sítích portálu Euroskop.cz (Facebooku a Instagramu) zveřejněna v každém kole jedna fotografie, která zachycuje klíčový okamžik členství České republiky v Evropské unii nebo historie EU.
 
Úkolem soutěžících bude na základě sdílené fotografie uhodnout, o jaký důležitý moment se jedná. Správné odpovědi půjdou do slosování a výherce získá některou z hmotných cen s evropskou tématikou.
 
Soutěž bude mít celkem 5 kol, v každém z nich bude zveřejněna jedna fotografie. Účastníci soutěže budou moct vybírat správnou odpověď ze tří možností a napíšou ji do komentáře pod příspěvkem.

 
Znáte důležité momenty českého členství v EU?
Poznáte důležité momenty českého členství v Evropské unii? Zúčastněte se soutěže Euroskopu! Zdroj: ČTK
 

Česko je členem EU už 15 let

 
Soutěž je součástí oslav 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie, které letos připomíná celá řada akcí. Jen v první polovině roku se uskutečnily koncerty pro veřejnost, open air akce na Střeleckém ostrově v Praze, odborná konference v Černínském paláci za účasti vrcholných představitelů ČR i EU, literární a fotografická soutěž nebo nejrůznější přednášky a výstavy.
 
Česká republika oficiálně požádala o členství v Evropské unii už v roce 1996, přístupová jednání pak začala v březnu 1998. Členem Unie se stala 1. května 2004 v rámci zatím největšího rozšíření EU. 
 
Spolu s ní přistoupilo dalších devět evropských států - Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Malta a Kypr. Od prosince 2007 je také ČR součástí Schengenského prostoru. V roce 2009 předsedalo Česko Radě Evropské unie a určovalo tak její priority. Příště se předsednictví ujme v roce 2022.

 
Do 1. kola se můžete zapojit už nyní!
 
 
 
Autor: Tereza Chlebounová, Euroskop

Další články v rubrice

Výsledek 1. kola soutěže k 15. výročí členství v EU

Tereza Chlebounová, Kristina Kollertová Euroskop, 19.08.2019

Literární soutěž "15 let spolu" vyhlásila své vítěze

Tereza Chlebounová, Euroskop, 20. 6. 2019

Zúčastněte se fotosoutěže Nová tvář Evropy!

Tereza Chlebounová, Euroskop, 19. 6. 2019

Co čeká Česko a EU v dalších 15 letech?

Jakub Linhart, psáno pro Euroskop, 20.05.2019

Jaký vliv má členství v EU na českou ekonomiku?

Kristina Hubáčková, psáno pro Euroskop, 17.05.2019