Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Dny evropského filmu 2021

Euroskop, Zasoupení Evropské komise v ČR, Dny evropského filmu, 14.06.2021

Dny evropského filmu (DEF) jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný evropský film. DEF letos proběhnou od 16. do 23. 6. 2021 v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech v rámci festivalových ozvěn. V celkem 15 kinech tak DEF promítnou téměř 50 snímků z různých koutů Evropy. Připraven je rovněž bohatý doprovodný program.

DEF

Zdroj: 2021eurofilmfest.cz, cropped

Festival tradičně představuje evropský film v několika sekcích, přičemž letošní novinkou je sekce K věci: Samotka - Kvůli koronaviru se naše životy zpomalily, změnily. Zmizelo z nich setkávání, nahradila jej často odloučení, samotka. Nechceme se na ni ale dívat tragicky – izolace od společnosti nám umožňuje obnovit hlubší vztah k přírodě, ke krásám světa mimo civilizaci, stejně tak jako nám umožňuje snáze meditovat, obracet se k vlastnímu nitru.

Snímek Alva, který je součástí sekce bude po dobu tří dnů vysílám i online a to v rámci Kino Evropský dům. Projekce bude zdarma po dobu tří dnů 18.-20.6., diváci se na ni mohou podívat kdykoli během této doby.

 

Alva, Portugalsko, Francie, 2019, 98 minut

Zločin a skrývání v portugalské divočině

Venkovan Henrique cosi spáchal. A teď se skrývá v pustých kopcích poblíž řeky Alvy a čeká, až se přežene bouře, kterou vyvolal. Režisér Ico Costa zaujal na slavných festivalech už svými krátkými filmy a ve svém debutu prokazuje výjimečný vypravěčský i filmařský talent, když obecenstvu poskytuje neobvyklý prostor k interpretaci hrdinova charakteru.

Uvedeno na festivalu v Rotterdamu 2019.

Ceny: Coimbra Caminhos do Cinema Português 2019: Nejlepší film, střih, zvuk.

Projekce dostupná zdarma od 18.6. 00:01 do 20.6. 23:59

 

 

 

Kompletní informace a program festivalu naleznete na stránkách festivalu Dny Evropského filmu.

 

 

 

Autor: Euroskop