Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Den otevřených dveří na Dopravních hřišti Odry
Datum 12.09.2020 10:00 - 17:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Moravskoslezský kraj / Dětské dopravní hřiště, Pohořská 1102/27, 742 35 Odry
Popis akceEurocentrum Ostrava Vás zve na Den otevřených dveří na Dopravním hřišti Odry!

Znáte pravidla bezpečného provozu? Už jste si někdy na simulátoru vyzkoušeli, jaké to je, když se s vámi otočí vozidlo? Zajímá vás, jak hasiči vyprošťují raněného z havarovaného auta? Přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří na Dopravním hřišti Odry a užijte si den bezpečnosti!

Dopravní hřiště Odry bylo vybudováno za účelem realizace dopravní výchovy dětí a mládeže. Areál dopravního vzdělávání je tvořen plochou simulující prostředí silničního provozu v reálných podmínkách. 

Každoročně se zvyšuje počet nehod i osob při těchto nehodách postižených. Provoz na pozemních komunikací je stále hustější a situace se bude nadále zhoršovat. Mezi nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu patří děti, mládež a mladí řidiči. Důležitá je proto důkladná příprava, vzdělání a praktické procvičení chování v provozu. Dopravní hřiště se zabývá celoživotním dopravním vzděláváním a výchovou účastníků silničního provozu.

Aktivity pro děti a dospělé:

  • Po celý den vás čekají aktivity pro děti i dospělé a doprovodný program, vše zdarma. 
  • Pro děti je připravena mimo jiné jízda zručnosti mezi překážkami na jízdním kole. Doporučujeme vzít si vlastní kolo a přilbu. Na místě bude možnost vypůjčit si pouze omezený počet kol a přileb.
  • V průběhu akce bude možné si zdarma zapůjčit elektrická vozítka (kapacita 2 osoby, jedna osoba musí být starší 18 let). Každá výpůjčka potrvá max. 15 minut. Zapůjčení si můžete rezervovat pomocí registračního formuláře (viz. níže).
  • Nejmenší děti mohou navštívit pohádkový svět skřítků Prutníčků a Picmochů. Tyto kouzelné bytosti mají svůj domov v Poodří a zavítají i k nám na dopravní hřiště!
  • Děti mohou v průběhu akce sbírat razítka do leporela - ta získají na jednotlivých stanovištích označených čísly. Za určitý počet razítek získají hezkou cenu.
  • Můžete se těšit na vyproštění osoby z vraku havarovaného vozidla (hasiči), stánek prevence Policie ČR, aktivity BESIP, a vyzkoušíte si brýle, které simulují požití alkoholu nebo toxických látek. Můžete zažít, jaké to je, když se s vámi vozidlo otočí na střechu, a to prostřednictvím unikátního simulátoru.
  • Připraven je bohatý doprovodný program - hudební a taneční vystoupení, virtuální realita, kolo štěstí nebo malování na obličej.
  • Vystoupí známý tanečník Patrick Ulman, skupina Mentallica, Spolek LENTILKY Mankovice, a bubenická skupina RYTMY.

Celý areál dopravního hřiště je během akce přístupný zdarma.

Více informací a rezervace projížděk zde.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty